4 rzeczy na upał - sprawdzone! :)

13:32:00


Co za upał! Lato, to ten czas, w którym pracowników klimatyzowanych korporacji uważam za szczęśliwców. Jako freelancer muszę sama zapewniać sobie klimatyzację, ale dzięki temu znalazłam 4 rzeczy, które moim zdaniem są niezbędne podczas upału czy to w mieście czy na urlopie i sprawdzają się u mnie od lat.

Wachlarz. Czekaj, co? Wachlarz? A co to, osiemnastowieczna Anglia, hrabino?
Słyszałam już wiele żartów na ten temat i każda z tych osób po chwili mówiła: „Daj na chwilę”. Kosztuje kilka złotych, prawie nic nie waży i potrafi robić istny wicher - w przeciwieństwie do gazety czy kartki papieru. W okresie lata mam go zawsze w torebce i ratował mnie już wiele razy, nawet w komunikacji miejskiej.

Woda miętowa lub termalna.
Ja wybieram tą pierwszą, bo po pierwsze: chłodzi o wiele lepiej i na dłużej, po drugie: to ja decyduję do jakiej wielkości opakowania z atomizerem ją wleję w zależności od wielkości i ciężaru torebki. Skąd wziąć wodę miętową? Dostępna jest np tutaj lub można zrobić ją samemu: wystarczy zaparzyć zwykłą miętę w torebce lub świeżą, wystudzić i rozpylać na twarz i ciało ile razy w ciągu ma się ochotę.Kapelusz. Combo z wachlarzem ;)
A poważnie: zawsze uważałam że w kapeluszu wyglądam jak ruska baba w polu, ale od czasu gdy kupiłam jeden bardzo twarzowy za oszałamiające 4zł, który w Hiszpanii uratował mnie przed udarem stałam się fanką kapeluszy. Co więcej? Dzięki temu, że kapelusz osłania twarz nie robią się zmarszczki mimiczne na czole i wokół oczu - różnica jest zdumiewająca!

Maseczka chłodząca.
Pisałam już o niej raz i piszę kolejny bo jest rewelacyjna i za kilka złotych. Nałożona na rozgrzaną skórę, czy to twarzy czy innej części ciała, od razu chłodzi, łagodzi i nawilża. Oczywiście: Babcia Agaffia :D

Trzymajcie się w chłodzie!

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Polecany post

3 skuteczne sposoby na wypadanie włosów!

Nadeszła wiosna! Wiem, ciężko w to uwierzyć patrząc za okno i ubierając zimową kurtkę ale według kalendarza nadeszła już miesiąc temu. ...

Obserwuj mnie :)

Google+ Badge

Subskrybuj