Jakie kosmetyki są niezbędne na urlopie - absolutne minimum

04:40:00


Kobieca kosmetyczka swą zawartością przeraża większość mężczyzn, a i nas - kobiety - potrafi przerazić swoimi rozmiarami i ciężarem, podczas pakowania na urlop. Dlatego, by się nie przedźwigać i nie zszargać  nerwów przed wyjazdem szybka propozycja, co warto wziąć i w jakiej ilości na urlop :)

Jakiś czas temu pisałam o tym, co warto spakować na wyjazd 2-4 dniowy, a dzisiaj skupimy się na dłuższych wyjazdach. 1. Krem pod oczy, do twarzy (na dzień oraz na noc) oraz serum np. rozświetlające z kawiorem (którego namiętnie używam od kilku miesięcy) przekładamy do plastikowych pojemniczków podróżnych  10-cio lub 20 mililitrowych, nie tylko po to, by nie nosić szklanych słoiczków ze sobą, które są ciężkie, ale i po, by nie narażać niepotrzebnie, całego kosmetyku, na przechowywanie w wysokiej temperaturze, która może mu zaszkodzić.

2. Płynem micelarnym nasączamy płatki kosmetyczne i wkładamy do malutkiego woreczka strunowego, dzięki czemu mamy 2 w 1 i jeden kosmetyk mniej w kosmetyczce. Warto wziąć 2,5 raza tyle płatków, ile dni wynosi urlop - ot, dla pewności, że nie zabraknie. Czyli np. na 14 dni - ok. 35 płatków.

3. Czarne mydło również przekładamy do mniejszego opakowania. Polecam wziąć je ze sobą, bo nie tylko rewelacyjnie zmyje zanieczyszczenia ze spoconej upałem twarzy, ale i działa jako maseczka, peeling i oczyszczacz czyli 3 w 1

4. Krem z filtrem SPF 50 do twarzy oraz większą wersję do ciała.

5. Dezodorant. Dobrze wybrać naturalny dezodorant (odradzam Ziaję na równi z produktami J&J czy Procte and gamble). Używam obecnie ze dwa lata Crystal i sprawdza się podczas upałów lub uprawiania sportu.

5. Mały żel pod prysznic lub tylko szampon, ponieważ szamponem można wymyć całe ciało... ale żelem pod prysznic głowę - niekoniecznie ;)

6. Odżywkę do włosów można przełożyć do np. tubki po odżywce dodawanej do farb (jeśli ktoś takowych używa) albo do kupionego opakowania. Odżywką można zastąpić piankę do golenia, więc kolejny kosmetyk 2 w 1, jeśli jednak bez pianki obejść się nie możecie - są miniaturki.

7. Balsam do ciała - najlepiej przełożyć do 100 ml opakowania z pompką - bardzo wygodne w użyciu, dostępne m.in. w Rossmannie. 

Wszystko to zmieści się w niedużej kosmetyczce i będzie ważyło dużo mniej, niż w oryginalnych wielkościach.


You Might Also Like

3 komentarze

Popular Posts

Polecany post

3 skuteczne sposoby na wypadanie włosów!

Nadeszła wiosna! Wiem, ciężko w to uwierzyć patrząc za okno i ubierając zimową kurtkę ale według kalendarza nadeszła już miesiąc temu. ...

Obserwuj mnie :)

Google+ Badge

Subskrybuj