Gdzie robią się najgorsze zmarszczki?

07:46:00


MIEJSCA O KTÓRE NIE DBAMY, A GDZIE ROBIĄ SIĘ ZMARSZCZKI


Długo zastanawiałam się jaki dać tytuł tego artykułu. Do głowy przychodziły mi m.in. “4 miejsca o które nie dbasz, a gdzie robią się najgorsze zmarszczki” (za długi?), “ TAM robią się najgorsze zmarszczki” ( oraz “Jesteś po 30-tce i nie masz zmarszczek? Bój się” (najgorszy tytuł z topowej trójki). Ale chodziło mi o to, by odzwierciedlał jak najlepiej to, co jest w artykule czyli miejsca na twarzy i ciele, o których najczęściej nie myślimy i nie dbamy o nie, a tam robią się najgorsze zmarszczki, których pozbycie się jest prawie niemożliwością. O jakich częściach twarzy i ciała mówię?

Zmarszczki wokół ust.

Smaruję usta - stwierdzicie? To wspaniale, bo są delikatne i podatne na warunki atmosferyczne, ale pomówmy o skórze wokół ust. Z ręką na sercu zastanówcie się, kiedy smarowałyście skórę między wargami a nosem lub blisko kącików ust? No właśnie! A widziałyście starsze pani z pionowymi zmarszczkami wokół całych ust, jakby paliły papierosa, piły przez słomkę lub robiły dziubek do zdjęcia? Jeśli tak, to wiecie o czym piszę, bo widok ten zapada mocno w pamięć. ;)  Dlaczego?

Są powody, dla których zmarszczki wokół ust bardziej przykuwają wzrok niż te wokół oczu: zmarszczki wokół oczu kojarzone są z osobami, które dużo się śmieją, a te wokół ust są jawną oznaką starzenia, której nie sposób nie dostrzec, bowiem prowadząc rozmowę, skupiamy się na oczach i ustach właśnie naszego rozmówcy.

Jak dbać? Pielęgnujemy tak samo jak resztę twarzy.
Redukcja: najczęściej wymaga Botoxu, wypełniacza ust lub codzinnych ćwiczeń mięśni twarzy.

Zmarszczki na nosie.
Gdzie? Na nosie! To ta część ciała, którą matujemy, spiekamy na słońcu i obdzieramy ze skóry podczas kataru. A teraz ręka do góry, kto smaruje boki nosa na wysokości oczu? A to tam powstają liczne zmarszczki kiedy marszczymy nos lub mocno mrużymy oczy, mocno nas postarzając.

Jak dbać? Dbamy tak samo jak o całą twarz.
Redukcja? Botox, peeling laserowy.Zmarszczki na dekolcie.

Coś, z czym wszystkie posiadaczki miseczek C i wyższych, będą się zmagać już po 30-tce, a właścicielki miseczek B, koło 40-tki. Pionowe zmarszczki robią się podczas snu, w pozycji na boku i wyglądają okropnie. Co gorsza: nie działa na nie ani Botox, ani wypełniacze, ani ćwiczenia. Bardzo postarzają swoją właścicielkę, nawet przy twarzy pozbawionej zmarszczek i to one, w połączeniu z pomarszczonymi dłońmi, najbardziej zdradzają wiek kobiety.

Jak dbać? Codziennie wieczorem smarujemy olejkiem lub masłem np. awokado lub shea, a kiedy robimy maseczkę, aplikujemy ją również na dekolt, bo jak to mawia moja ciocia: twarz należy smarować aż po biust! Pamiętamy by każdego dnia dekolt smarować kremem z filtrem SPF 50 ponieważ dekolt “łapie” słońce szybciej nawet od twarzy, a to powoduje, że skóra na nim robi się coraz cieńsza, suchsza, pełna przebarwień i zmarszczek.
Redukcja? Peeling laserowy.

Pomarszczone dłonie.

Ze wszystkich części ciała, są chyba najbardziej zaniedbywane mimo, że codziennie na nie patrzymy, w torebce mamy ze dwa kremy i wypowiadamy słowa: “Ale mam suche dłonie” minimum kilka razy w tygodniu. Jednocześnie są permanentnie narażamy je na warunki atmosferyczne, środki czyszczące, wodę, brud. Dłonie mają bardzo ciężkie życie i szybko odwdzięczają się właścicielce za złe traktowanie, a odwrócenie procesu starzenia, jest niemal niemożliwe i pięknie pomalowane paznokcie nie odwrócą uwagi od ich stanu.

Jak dbać o dłonie?
Smarujemy kremem wierzch dłoni po każdym ich wymyciu, używamy kremu z filtrem SPF 50 i chociaż raz w tygodniu robimy peeling.Zmarszczki na szyi.

Indycza szyja i poziome linie od razu pokazują, że właścicielka do młodych nie należy i nie ma tu znaczenia, ile faktycznie ma lat. Skóra na szyi jest bardzo cienka, przez co szybko traci jędrność, a zniwelowanie skutków lat zaniedbań, jest ciężkie.

Jak dbać? Codziennie smarujemy olejkiem lub masłem np. shea czy awokado, nakładamy serum i krem z filtrem SPF 50. Stosujemy oklepywanie, które pobudza krążenie i ujędrnia skórę. Instrukcję, jak to robić znajdziecie TUTAJ .

Czy tytuł oddał to co jest w artykule czy jest bzdurny?
Mam nadzieję, że pokazałam Wam problem, o którym istnieniu wiele z nas nie wie, do czasu gdy jest już za późno, by cokolwiek zdziałać.
Udanego dnia!

You Might Also Like

4 komentarze

Popular Posts

Polecany post

3 skuteczne sposoby na wypadanie włosów!

Nadeszła wiosna! Wiem, ciężko w to uwierzyć patrząc za okno i ubierając zimową kurtkę ale według kalendarza nadeszła już miesiąc temu. ...

Obserwuj mnie :)

Google+ Badge

Subskrybuj