Jajko na worki pod oczami, zmarszczki i wągry

06:22:00

Maseczka z białka www.kasiaosiecka.pl

Jajko na worki pod oczami, zmarszczki i wągry.


Wiem, wyznanie, które zaraz zrobię będzie kontrowersyjne, a nawet zabrzmi głupio, ale chciałabym móc chodzić z jajkiem na twarzy. Spokojnie, nie oszalałam i zaraz wyjaśnię dlaczego. Same też zapragniecie!

Od trzech tygodni jajko wiernie towarzyszy mi w codziennej toalecie i nie chodzi tu o to, że nazwałam je Stefan i stawiałam na pralce by “patrzyło” jak się myję czy maluję, ale o to, że stało się jednym ze składników kosmetycznych. Jak do tego doszło?

Maseczka z białka na zmarszczki i wągry?


Pewnego wieczora byłam zaszokowana tym, co zobaczyłam w lustrze: rozpulchniona skóra i rozszerzone pory sprawiły, że moja twarz wyglądała jakbym położyła na niej omlet. Miała nieregularną teksturę, była pomarszczona, napuchnięta i pełna wągrów… jakbym w jedną chwilę postarzała się o 10 lat. Jeśli zastanawiacie się co mają wspólnego powiększony pory, wągry i zmarszczki to wiedzcie, że bardzo dużo: im większe pory i mniej napięta skóra, tym bardziej skóra się załamuje i marszczy. To dlatego gwiazdy obsesyjnie stosują maseczki ściągające na twarz i pod oczy przed oficjalnymi wyjściami.

Na widok rozszerzonych porów wpadłam w taki szał wyciskania, że po całej akcji wyglądałam jakbym czołem przejechała po asfalcie - rzeźnia, którą musiałam jakoś ukoić, a otwarte pory - zamknąć. Nie mam w domu maseczek typu peel-off, ponieważ ze względu na cerę naczynkową nie mogę ich używać, dlatego zastosowałam sposób, o którym wielokrotnie słyszałam od mamy i o którym, czytałam w biografii Heleny Rubinstein: maseczkę z białka i cytryny.

Jak zrobić maseczkę z białka?

Samo białko wbiłam do miseczki i trochę roztrzepałam je widelcem. Na youtube dużo dziewczyn ubija białko na pianę - nie mam pojęcia po co, prócz straty czasu, ponieważ wówczas pianka nie tworzy na skórze jednolitej maski, a więc nie spełnia swego zadania. Ma stworzyć na skórze jakby folię mocno napinając i wygładzając wszelkie nierówności, nawet zmarszczki i worki pod oczami, dlatego absolutnie nie ubijajcie białka na pianę. Do lekko roztrzepanego białka dodałam kilka kropel cytryny i część z tego nałożyłam na twarz i pod oczy wacikiem kosmetycznym. Warstwa była cienka i po chwili zaczęła zastygać. Uczucie było przedziwne, jakby cała twarz zmierzała ku nosowi! To daje idealny obraz tego, jak bardzo miałam rozszerzone pory, bo obecnie, po dwóch tygodniach regularnego stosowania maseczki 2 razy w tygodniu, prawie w ogóle nie czuję już ściągnięcia, a pory są o wiele mniej widoczne. Po 5-10 minutach maseczkę zmyłam chłodną wodą. Efekty zobaczcie same: (zdjęcia robiłam w takim samym oświetleniu i nie były retuszowane)

Maseczka z białka
www.kasiaosiecka.pl

Białko z jednego jajka wystarcza przeciętnie na tydzień codziennego stosowania, więc trzymam je w lodówce i w razie potrzeby stosuję. Zdarza się, że rano budzę się z rozpulchnioną skórą, wtedy szybko myję twarz i robię maseczkę, która w czasie śniadania zastyga i ujędrnia skórę. Po takiej maseczce makijaż wygląda i trzyma się o niebo lepiej. Maseczkę można stosować również pod oczy, by zmniejszyć zmarszczki i worki pod oczami.

Dlaczego chciałabym chodzić z nią na twarzy? Widziałyście zdjęcia, jest niesamowita! Mam nadzieję, że i wam przypadnie do gustu. Dajcie znać w komentarzach!
You Might Also Like

6 komentarze

Popular Posts

Polecany post

3 skuteczne sposoby na wypadanie włosów!

Nadeszła wiosna! Wiem, ciężko w to uwierzyć patrząc za okno i ubierając zimową kurtkę ale według kalendarza nadeszła już miesiąc temu. ...

Obserwuj mnie :)

Google+ Badge

Subskrybuj