Naturalne kosmetyki WELEDA - czy warto kupić?

10:07:00


Podczas ostatniej wizyty w drogerii moją uwagę przykuły kosmetyki firmy Weleda. Najpierw zauważyłam cenę ok. 80 złotych, więc zainteresowałam się co w tych ładnych kartonikach się mieści bo najwyraźniej musi być faktycznie dobre, że kosztuje nie mało. 

Wszystkie kosmetyki są bez PEG-ów, silikonów, olejów mineralnych oraz wątpliwie zdrowych konserwantów. Za to alkoholu w nich pod dostatkiem! Pamiętacie recenzję książki "Sekrety urody Koreanek"? Jestem pewna, że kosmetyki Weleda przypadłyby autorce książki do gustu bo w swej pozycji co chwila przestrzega przed alkoholem, by po chwili polecić kilka kosmetyków (dostępnych oczywiście w jej sklepie Internetowym) zawierających alkohol. 

Jak alkohol działa na skórę?

1. Przesusza ją co doprowadza do łuszczenia się przez co staje się bezbronna na czynniki zewnętrzne i wygląda coraz gorzej (a to dopiero początek problemów) lub przetłuszczania - co z kolei kończy się trądzikiem i zatkanymi porami.

2. Znacznie przyspiesza proces starzenia się skóry.

3. Podrażnia i przyspiesza pękanie naczynek krwionośnych.

4. Może alergizować skórę.

Nie ma znaczenia ile macie lat, jaką cerę i jakie głupoty marketingowe opowiada konsultantka w sklepie: alkohol (na etykiecie: alkohol denat. lub alcohol) zawsze zrobi skórze jesień średniowiecza. A na odwrócenie jej skutków wydacie znacznie więcej pieniędzy niż na alkoholowy kosmetyk. Przekonałam Was? 

To wróćmy do kosmetyków Weleda. Oto szybka analiza (bez gadania - samo podsumowanie) "ZŁY SKŁAD" oznacza że jest alkohol na etykiecie.

Olejek na rozstępy


Krem pod oczy:

Ampułki:

Krem na dzień:
Krem na noc
Krem do twarzy


Krem do rąk

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts

Polecany post

3 skuteczne sposoby na wypadanie włosów!

Nadeszła wiosna! Wiem, ciężko w to uwierzyć patrząc za okno i ubierając zimową kurtkę ale według kalendarza nadeszła już miesiąc temu. ...

Obserwuj mnie :)

Google+ Badge

Subskrybuj